30.11.2010

Düşümde bir kadın var

 Anita'ya ithafen...5 yıl önceydi sanırım ya da 6 bilemiyorum. Birileri vasıtasıyla bulmuştum seni MaçaKızı. Benim için ekmekten, sudan, aldığım nefesten daha değerliydin. Yaşar gibi çekiyordum yazdıklarını içime. Sen sigara içiyordun, ben öksürüyordum. Sen şarap içiyordun, benim başım ağrıyordu. Sen annenden tokat yiyordun, ben ağlıyordum.
"Benim onunla konumam lazım" demiştim. Hatırlıyorum, hayatımda hiçbir şeyden o kadar emin olmamış ve hiçbir şeyi o kadar istememiştim. Ben mail attım sen cevap yazdın ve bitti. Facebook'ta ekledim seni ve sen kabul ettin. Daha çok dahil oldum hayatına. Ama sen o zamanlarda bırakın yazmayı. Hep canım yanar bunu düşününce. Sen nasıl var olabilirsin ki yazıların olmadan.

Bu sene yeni adresinde beni ekledin ve sanki yıllardır en hakiki dostmuşuz gibi konuştun. Yaşadığım şoku ve mutluluğu anlatamam inan. Sen bendin ya zaten, sanki ben de sen olabilirmişim gibiydi. Buluşalım dedin bana, buluşalım dedim. Sen mutluydun, uzaktaydın ve yazmaya başlamıştın. Hayat güzeldi, tanıştık.
Anlattın da anlattın. Yaralarını ilk kez yazılar olmadan gördüm. Sana sarılmak istedim, "korkma ben tararım saçlarını" demek. Çünkü Dralaye ve Anita bilirler hayatta çikolatadan başka mutluluklar da var.
Gün geldi, düştü Anita'mın yüzü, parçlandı aynalarda. Bekledim toparlansın, ben ona bir kez daha yazamadığı yazıları hatırlatmayayım.
Gün geldi, ayakta durabildi Anita. Beni aradaı ve buluşalım dedi. Bu hafta bir gün, bir yerde Dralaye ve Anita buluşacaklar. Küçük dünyalarımızda minik kız çocuklarımız olacak. Biz kadeh tokuştururken, onlar bizim yani annelerinin ayakkabılarını giyecekler. Şuh kahkahalar atıp, bencilce "ben senden daha güzel olacağım" diyecekler. Biliriz ki bizden güzel olacaklar.
Ben seveceğim yüzünü Anita'nın, en çok da minicik kaşlarını. 


Çünkü ben en güzel onun eksik yanlarını severim.
Bakar ve gülümser bana.


-Ne güzel kadınsın sen.
-Ben aynayım unuttun mu...


Gözlerimizi kaparız ve hayal ederiz sadece.7 yorum:

Anita dedi ki...

Okudum ve sesli olarak "ölürüm sana ben" dedim.

Daha da bir şey yazmayacağım bunun altına.

Adsız dedi ki...

iç burkucu ama çok hoş yahu..

francesca mckennitt dedi ki...

Çok güzel :) Benzer bir şeyi ben de yaşadım ve görüşeceğiz bu hafta. Mutlusunuz :)

femida dedi ki...

anita yorumda bulunan anita mıdır acep??

dralaye dedi ki...

ta kendisi=) ve şiddetle öneririm okumanızı

femida dedi ki...

yeap mesaj alınmıştır efenim.. bu hikayenin ötesi berisi varmıdır vakit darlığım olmasa oturup tüm blogu didiklerdim de merakım kabardı varsa konuyla ilgili yazılarına bakmak isterim??

dralaye dedi ki...

Bu hikaye aslında Anita'ya özel tek bir yazıydı ama eminim ki devamı da gelir zamanla=)

Ama Bir Kadın vol1 ve vol2'yi beğenebilirsin belki bilemedim=)