12.02.2011

14 Şubat ?!?

Eveeeet bu seneki sevgililer günü şenliklerine hoş geldiniz efendim. Şak şak şak şak (alkış efekti).Her sene sevgililer günü dünya da insanlar çeşitli gruplara ayrılırlar.


1) Sevgililer günü kutlanmalı diyenler.
       a) Sevgilisi olanlar: 

 Bu gruptaki arkadaşlarımız her sene sevgililer gününde sevgilileri olmasına dikkat ederler. Haftalar öncesinden planlar programlar yaparlar. Hediyelerinin fiyonklarını ütülerler. Onlar için sevgililer günü kutlamak bir nevi statü göstergesidir. Ha, bir de bazıları vardır ki, yalnızca hediye canavarıdırlar.


      b) Sevgilisi olmayanlar: 

Onlar umutsuz romantiklerdir. Hollywood romantik-komedi filmleriyle büyümüş, sevdiği insana aşkını o gün itiraf etmiş insanlardır. "Biz mutlu olamadık, bari başkaları mutlu olsun" derler.2) Sevgililer günü kutlanmamalı diyenler.
 


      A) Sevgilisi olanlar.            a) Sonradan fikir değiştirenler: 

 Bu güzide insanlar zamanında sevgililer gününü bol bol kutlamışlardır. Artık ceplerinde para, akıllarında fikir kalmadığından "kutlamak çok gereksiz, canım" havalarında gezerler. Eğer sevgilileri de kendileri gibiyse, kutlamazlar olur biter.


            b) Hep aynı şeyi savunanlar:

" Bu bir kapitalist oyunudur", "sevginin günü olmaz" derler. Kutlamazlar ve hatta kutlayanlara burun kıvırırlar.
      B) Sevgilisi olmayanlar.            a) Sonradan fikir değiştirenler.
                 aa) Daha önce sevgilisi olmuş olanlar: 

Bu gruptakilerin eskiden (yani sevgilileri varken) 1.a grubunun üyesidirler. Ancak gelişen şartlar yüzünden kırılan gururları onları bu fikri savunmaya itmiştir.


                ab) Daha önce sevgilisi olmamış olanlar

Onların bazıları artık sevgili bulacaklarına dair inançlarını kaybetmişlerdir, bazılarıysa "sevgilim yoksa sevgililer günü tü kaka" derler.
            b) Hep aynı şeyi savunanlar

Bu grup 2.A.b grubuyla benzerlik gösterir. Ama bir kısmı da 2.B.a.ab grubundakiler gibi daha en baştan asla sevgilileri olmayacağını düşünürler.


Şey, ben mi? Tam bir 2.A.a örneğiyim. Yani sevgilim var, zamanında kutladım ama 2 senedir fikir değişikliğiyle sevgililer gününün kutlanmasına karşıyım. Bana ne kardeşim ya. O gün bir dal güle 20 lira vermeler, minik kalpli şeyler almalar. İsraf anacım israf. 
Ama herkes keyfine baksın tabi ki.
Peki ya siz? Dürüst olun ve yorum bırakın canlarım. Siz hangi gruba aitsiniz?Not: Eğer gruplamamdan hoşlandıysanız ve siz de okuyucularınızın cevaplarını merak ediyorsanız yazımı alıntılayabilirsiniz, haber vermek şartıyla. (Gülen yüz)

3 yorum:

fem!da dedi ki...

hatun çok iyi olmuş :) aklımdakileri yazmışsın eferim:)
2a yavrum aynen sendenim,ne gereee var yea diye düşünüyorum ki normalde de hediyenin zorunluluktan alınması sebebiyle karsıyım .ama karsında ki sahsiyet beklenti içindeyse alıyorsun el mahkum...fuck valentine's day ooyea beybi:))

dralaye dedi ki...

aynen aynen. biz anlaştık birbirimize çikolata alcaz bu sene:D

Adsız dedi ki...

sevgilim var + kutlanmasına karşıyım şimdi kesişim kümem hangi grup oluyor?heh buldum 2b:d