7.01.2011

Hayvan Sevgisi mi acaba?

Canlarım ciğerparelerim. Ben hayvanları sevmiyorum! Bu kadar. Hani sevmek zorunda değilim ama öyle bir hava yaratılıyor ki, sanki onlar dünyanın en ama en sevilesi şeyleri de ben burun kıvırıyorum. Yok anacım hepsi de birbirinden korkunçlar.Şimdi yanlış anlaşılmasın. Ölsünler demiyorum, hiçbirine zarar da vermiyorum. Fakat benden uzak olsunlar. Çünkü istisnasız hepsinden korkuyorum. Mesela köpekler. Sizde sevme, mıncırma hisleri oluşturan köpekleri ben şöyle görüyorum.
Sonra, kediler. Sizlerin kedicik diye sevdiğiniz o kıl yumakları sanki bana gözlerini dikip düşünce gücüyle öldürmeye çalışıyorlar.

Olayın ne kadar ciddi olduğunu anlamanız için bahisleri artıyorum ve kuşlardan da korktuğumu bildiriyorum. Kuzin'imin bir muhabbet kuşu vardı. Ben evlerine gittiğimde kafesinden dahi çıkaramazlardı. O değil de, güvercinler yüzünden Eminönü Cami'nin önünden geçemiyorum.
Son noktam da şöyledir. Balık var ve bana çarpar diye denize giremiyorum.


Benden böyle. Hayvan fobim zaman zaman o kadar tehlikeli hale geliyor ki yanımdakilere zarar veriyorum korkumdan.


Örnek 1: Denizde balık çarptığı için annemin üzerine çıkmıştım neredeyse ikimizde boğuluyorduk.

Örnek 2: Yıldız parkında köpeklerin kavgası ortasında kaldığımız için sevgili Yeşil'in tüm kolunu tırnaklarımla parçalamıştım.
Neymiş efendim. Bana hayvan sevdirmeye çalışmıyormuşsunuz. Benden uzak, Allaha yakın olsunlar, inşallah.


6 yorum:

İnsan olun biraz... dedi ki...

Hayat sana zormuş ya.

Adsız dedi ki...

bebek mimlendin http://amadwomen.blogspot.com/2011/01/cok-kzsal-bi-mim-bu-lan-makyaj.html

dralaye dedi ki...

Vallahi bana zor.


Hemen bakıyorum Hatun'um=)

arya in neverland dedi ki...

ben hayvanı tabağımda severim hacı!! söle olsa bi dana nuar kuzu pirzola ızgara balık olsa ortaya karısık dalak bobrek çiğer miss gibi kokoreç.hayvan dediğin tabakta güzel:)

dralaye dedi ki...

ahahah böyle söyleyince de çok acımasız olmuş yahu:D ama ben de katılıyorum sana=)

deepblueeagle dedi ki...

çok küçükken bişiler olmuş olmalı hayvanlarla. korkmuşsun. işlemiş işte içine.


köpek ve kedilerin sokaklarda olmasına ben de çok karşıyım. hayvan hakları savunucuları böle söleyince çok kızıyor. çok tartıştım onlarla mecburen. hayvan sevmiyorsunuz diyolar. öyle diil aslında. sabah yürürken önümdeki köpek sokağa yapıyor. hiç hoş değil. ısıran köpekler de var arada arkadaşlarımı. kediler ise bazen insanın üstüne atlayıp tırmalıyor. hayvan barınakları da çok kötü ama yazık onlara. bu konu çözülemiyor.